NÁŠ ĽANOVÝ CHLIEB UŽ TRIKRÁT OCENENÝ…

Ľanový chlieb - výrobok s najväčším počtom ocenení...

Senické a skalické pekárne, a. s. vyrábajú už viac ako päť rokov ľanový chlieb vo viacerých formách. Najlepšie predávaným druhom je ľanový chlieb 600 g krájaný, ktorý dostanete prakticky v každom obchode, kde VILIJA ponúka svoje výrobky. Ľanový chlieb je u zákazníkov veľmi obľúbený a u odbornej verejnosti získal už dvakrát ocenenie ,,Chlieb vynikajúcej kvality”. Prvýkrát bol ocenený odborníkmi v Kočíne, druhýkrát na ,,Danubius Gastro 2013″ a tretíkrát v Pezinku na výstave ,,Chlieb a víno 2015″. Priblížme si bližšie nielen tento výrobok, ale aj jeho najdôležitejšiu súčasť – ľanové semienka.

Trápia Vás problémy s trávením, máte oslabenú imunitu alebo iné problémy? Máme pre Vás prírodnú liečebnú alternatívu. ĽANOVÉ SEMIENKA. Odkiaľ pochádzajú a aký majú účinok? Ľanové semienka (Linum Usitatissimum) sa pestovali už v Egypte a v Babylone pred vyše 5000 rokmi. Približne pred 2500 rokmi ľudia spoznali, že ľanové semienka majú pozitívne účinky na ich zdravie. V ich zázračnú silu veril už v 8. storočí Karol Veľký a dnešní vedci mu dávajú za pravdu. Ľanové semienka sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, teda „dobré“ tuky, ktoré majú priaznivý vplyv na ľudské telo. Veľmi prospešné sú aj lignany nachádzajúce sa najmä v šupke semena. Pôsobia ako rastlinné estrogény a zároveň antioxidanty. Obsahujú veľké množstvo vlákniny.  Vďaka tomu môžeme tiež ľanové semienka považovať za vhodnú prevenciu proti rakovine hrubého čreva.  Známe sú tiež svojimi účinkami pri zvyšovaní činnosti čriev, zápche, alebo pri zastavení hnačky. Ľanové semienka možno jesť aj preventívne, keďže udržujú fit tráviacu sústavu, pomáhajú tak celkovému dobrému stavu nášho tela.

Tak teda vyskúšajte a ochutnajte náš ľanový chlieb a presvedčíte sa, že je nielen zdravým, ale aj chutným, nadýchaným a voňavým pokrmom.

Nájdete nás aj na Sociálnych sieťach:

Vilija aktuality

  • MINISTERKA ROKOVALA SO ZÁSTUPCAMI PEKÁROV… / 3.05. 2016

    Zástupcovia slovenských pekárov a cukrárov sa stretli s novou ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielou Matečnou...

  • OCHUTNÁVKY V PLNOM PRÚDE… / 20.04. 2016

    Zákazníci výrobky ,,Vilija" žiadajú a kupujú. Pre nás je to najlepšie vysvedčenie a reklama!!! Prebiehajúce ochutnávky tiež k tomu prispievajú.

Všetky aktuality
Všetky práva vyhradené Kysucké pekárne, a.s. a Senické a skalické pekárne, a.s., 2015 Pre partnerov
It's our experience FALUR + Trendis