HISTÓRIA

Pekárenská a cukrárenská výroba v Senici má dlhoročnú tradíciu. Pekáreň, so sídlom v Senici, predstavuje významnú spoločnosť nielen v regióne Záhorie, ale aj na južnej Morave. Je jedným z najväčších potravinárskych podnikov na západnom Slovensku. K súčasnej podobe však prešla viacerými zmenami. Pôsobí na trhu už od roku 1974. Jej zrod sa začal paradoxne zánikom štátneho podniku Nitrianske pekárne a cukrárne Nitra, ktorého súčasťou boli aj výrobné kapacity v Senici a v Skalici. 1. septembra 1991 vznikol nový štátny podnik s názvom Senické pekárne a cukrárne, š. p. so sídlom v Skalici. 1. júla 1992 vznikla spoločnosť s obchodným menom Senické a skalické pekárne, a. s. so sídlom v Senici. V posledných rokoch prešli Senické a skalické pekárne, a.s. niekoľkými organizačnými zmenami. V súčasnosti sa všetka výroba sústreďuje iba do jednej prevádzky v Senici. Prevádzka v Skalici sa zatvorila v roku 2004. Dcérskou spoločnosťou sú Kysucké pekárne, a.s. so sídlom v Čadci. Obidve pekárne produkujú svoje výrobky pod obchodnou značkou VILIJA. Toto označenie pochádza z Kysuckého dialektu a znamená ,,štedrý Večer” – vigilija. Spoločnosť je silným potravinárskym podnikom s modernou technológiou a tradíciou. Z hľadiska previazania na obchodnú činnosť má výhodnú polohu v západnej časti Trnavského kraja, je vzdialená cca 30 km od diaľnice D1 a cca. 40 km od diaľnice D2. V súčasnosti spoločnosť zastáva dominantné postavenie nielen na Záhorí, ale aj v jeho blízkom okolí. Spolu s Kysuckými pekárňami tieto dve prevádzky zásobujú veľké územie, ktoré sa tiahne na severe od poľských hraníc, cez Kysuce, Považie,  Záhorie popri českých a rakúskych hraniciach až po Bratislavu. Do portfólia našich partnerov patrí Kaufland SR, Kaufland ČR, COOP Jednota s. d. Senica, BILLA, Bonavita, Euro-diskont a iní.

Nájdete nás aj na Sociálnych sieťach:

Vilija aktuality

  • MINISTERKA ROKOVALA SO ZÁSTUPCAMI PEKÁROV… / 3.05. 2016

    Zástupcovia slovenských pekárov a cukrárov sa stretli s novou ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielou Matečnou...

  • OCHUTNÁVKY V PLNOM PRÚDE… / 20.04. 2016

    Zákazníci výrobky ,,Vilija" žiadajú a kupujú. Pre nás je to najlepšie vysvedčenie a reklama!!! Prebiehajúce ochutnávky tiež k tomu prispievajú.

Všetky aktuality
Všetky práva vyhradené Kysucké pekárne, a.s. a Senické a skalické pekárne, a.s., 2015 Pre partnerov
It's our experience FALUR + Trendis